۱۳۹۴ تیر ۹, سه‌شنبه

بازداشت دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران پس از مراجعه به زندان اویناسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران، که روز شنبه برای پیگیری علت ممنوع الخروج بودنش به دادسرای اوین مراجعه کرده بود، بازداشت شد.
به گزارش سایت کلمه، این فعال حقوق معلمان هفته گذشته در آستانه سفر به ارمنستان متوجه شده بود که ممنوع الخروج است. عبدی دو ماه پیش، "در آستانه تجمع اعتراضی معلمان در ۱۷ اردیبهشت، از سوی وزارت اطلاعات احضار و تهدید شده بود که در صورت ادامه فعالیت صنفی، به زندان خواهد رفت."
به نوشته سایت حقوق معلم و کارگر، اسماعیل عبدی پیش از بازداشت،‌ ساعت ها در زندان اوین بازجویی شده بود. وی پیش از بازداشت ممنوع الخروج شده بود.
تاکنون مقام های قضایی در مورد دلایل بازداشت دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران توضیح نداده اند اما گزارش ها از ایران حاکی از آن است که این اقدام در ارتباط با حکم ۱۰ سال زندان او صورت گرفته است.
او در سال ۱۳۹۰ در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام های امنیتی به ۱۰ سال زندان محکوم شده بود. در ماه های اخیر و پس از تجمع ها و اعتراض های صنفی گسترده معلمان در تهران و دهها شهر ایران، برخوردهای امنیتی و قضایی با فعالان حقوق معلمان شدت گرفته است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر