۱۳۹۴ اردیبهشت ۱۲, شنبه

آقای وزیر این دروغتان دیگر ظریف نبود

درآخرین واکنش ها به صحبت های وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، جمعی از روزنامه نگاران و گزارشگران سخنان ظریف در مورد این که در جمهوری اسلامی "هیچ کسی" به "خاطر عقیده‌اش" زندانی نمی شود را کذب خواندند.
بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار، علی جمالی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و عضو سابق ادوار تحکیم وحدت، امین بزرگیان، مهسا امرآبادی، ریحانه طباطبایی، نوشابه امیری، سیامک قادری، و عده ای دیگر از کسانی هستند که سخنان آقای ظریف را "دروغ" خوانده اند.

پس از سخنان چهارشنبه شب محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با رسانه های آمریکایی سیل اعتراض های مردمی و روزنامه نگاران و فعالان سیاسی آغاز شده است.
جواد ظریف که این روز ها فارغ از درد دستفروش هایی که خودکشی آخرین راه رهاییشان شد در کوچه پس کوچه های بین الملل قدم می زند و نسخه صلح عراق و سوریه و یمن را یک جا می پیچد.
در یکی از آخرین صحبت های خود اعلام کرد که در جمهوری اسلامی "هیچ کسی" به "خاطر عقیده‌اش" زندانی نمی شود.
همچنین وی در ادامه سخنانش افزود "افرادی که جرایمی مرتکب می‌شوند یا قوانین کشور را نقض می‌کنند، نمی‌توانند پشت این که روزنامه‌نگار یا فعال سیاسی هستند پنهان شوند".
این سخنان ظریف درحالی شب تار را روز روشن جلوه می دهد که آمارهای بین المللی و زندان های سر ریز شده ایران خود مصداق جملات معکوس را به ذهن تداعی می کند. 
البته ضرب المثل جالبی در یکی از کشورهای اسکاندیناوی ست که "سیاست مداران همچون تمساح دهان های بزرگ و گوش های کوچکی دارند"، واقعیتی که در واقع فارغ از تعارف های دیپلماسی خود نشان دهنده میزان شناخت مردم از آنچه که می شنوند است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر