۱۳۹۴ اردیبهشت ۱۳, یکشنبه

اهدای جایزه ۲۰۱۵ انجمن قلم آمریکا به ستار بهشتی
جایزه "واسیل استوس" که هر ساله از سوی کمیته آزادی قلم مؤسسه "پِن نیوانگلند" ارایه می شود به ستار بهشتی وبلاگ نویس ایرانی اهدا شد.
ستار که در سال ۱۳۹۱ جان خود را در زندان های جمهوری اسلامی در اثر شکنجه های سخت از دست داد هم اینک به یکی از اسطوره های مبارزه و ایستادگی نویسندگان و فعالان اجتماعی – سیاسی در ایران و جهان تبدیل شده است.
انجمن قلم آمریکا پنجشنبه شب در دانشگاه ام.آی.تی شهر بوستون مراسمی را جهت اهدای این جایزه برگزار کرد که برای نخستین بار این جایزه را تقدیم یک وبلاگنویسی نمود که در قید حیات نبوده و جان خود را در راه هدفش از دست داده است.
این جایزه هر سال به نویسندگانی داده می شود که به دلیل بیان صلح آمیز نظرها و آرای خود، مورد تعقیب و آزار قرار گرفته و در برابر سانسور و فشار مقاومت کرده‌اند.
گوهرعشقی مادرستار بهشتی، از طریق پیامی ویدیویی از انجمن قلم آمریکا برای اهدای این جایزه به فرزندش سپاسگزاری کرد و آرزو کرد که دیگر زندانی سیاسی دراوین نباشد. 
این جایزه در حالی به ستار بهشتی ارایه شد که ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در آخرین اظهارات خود اعلام کرده بود که "هیچ کسی" به "خاطر عقیده‌اش" زندانی نمی شود و "افرادی که جرایمی مرتکب می‌شوند یا قوانین کشور را نقض می‌کنند، نمی‌توانند پشت این که روزنامه‌نگار یا فعال سیاسی هستند پنهان شوند".

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر