۱۳۹۳ بهمن ۱۹, یکشنبه

هویت ایرانی دستگیر شده در سوریه اعلام شد

روز شنبه ۱۸ بهمن، سایت شبکه الجزیره در گزارشی جزییاتی از ایرانی دستگیر شده در سوریه منتشر کرد.
وبسایت شبکه خبری "الجزیره" نام این فرد را "عماد شیرازی" اعلام کرد و نوشت: "این ایرانی توسط گروه مسلح "جبهه الشام الموحده" (جبهه واحد شام) در جنوب سوریه دستگیر شده است".
فرمانده گروه مسلح جبهه الشام الموحده در این باره گفته است: مواظب این اسیر ایرانی هستیم و بر اساس قوانین بین المللی با او رفتار خواهیم کرد.

این گروه مسلح در سوریه با ادعای اینکه این ایرانی در صف نیروهای نظامی دولتی سوریه قرار داشت اضافه کرد: تلاش می کنیم این اسیر ایرانی را با زندانیان در اختیار دولت سوریه مبادله کنیم.
براساس این گزارش، "عماد شیرازی جعفری" ۳۰ ساله و متولد شهر قم، یک سال پیش به همراه ۳۰۰ نفر به سوریه آمد. او پس از ورود به فرودگاه دمشق، به شهر کفرین سوریه رفت و به مجموعه نظامی لشکر "فاطمیین" پیوست. این لشکر مسئولیت تامین امنیت اتوبان دمشق - درعا را برعهده داشت.
در این گزارش هم‌چنین آمده است: "در مرحله دیگری، وی و ۹۰۰ فرد دیگر از جمله شهروندان عراقی، لبنانی و افغانی مسوولیت تامین امنیت شهر شیخ مسکین را برعهده گرفتند. ماموریت شخص عماد حفاظت از یک ایستگاه برق واقع در بین دو شهر شیخ مسکین و ازرع بود".
این شهروند ایرانی در حملات گروه مسلح "جبهه واحد شام" به منطقه شیخ مسکین در جنوب سوریه دستگیر شده است.
هم اکنون گروه‌های مختلفی در سوریه عیله دولت این کشور می جنگند. این گروه‌ها ، علاوه بر درگیری با دولت مرکزی، با یکدیگر نیز در حال جنگ و رقابت هستند. "دولت اسلامی"، "جبهه النصره" و "ارتش آزاد"، معروف‌ترین این گروه‌ها هستند. "جبهه الشام الموحده"، از گروه‌های کمتر شناخته شده‌ای است که در جنگ سوریه مشارکت دارد.
همچنین روز شنبه ۱۸ بهمن، "سیدرضا حسینی مقدم" از اعضای ارشد سپاه پاسداران ایران در شهر سامرا کشته شده است. خبرگزاری "تسنیم" نوشت سیدرضا حسینی مقدم مستشار نظامی ایران در سامرا بود و توسط تک تیراندازان "دولت اسلامی" هدف قرار گرفته است.
حسینی مقدم دومین مقام ارشد سپاه پاسداران است که ظرف چند هفته‌ی اخیر در عراق کشته شده است. حدود یک ماه و نیم پیش نیز حمید تقوی در همین شهر هدف تک ‌تیراندازان گروه "دولت اسلامی" قرار گرفت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر