۱۳۹۳ اسفند ۵, سه‌شنبه

بازداشت و احتمال بازگشت دادن سحر صامت به افغانستان
متاسفانه با خبر شدیم همکار فعال و مسوول بخش دری "رادیو شهروند" و "تلویزیون و سازمان رهایی زن" و مسوول صفحه "دوباره می سازمت وطن" سرکار خانم صامت به همراه پدر گرامی‌شان از سوی پلیس مرزی سوئد برای بازگشت به افغانستان بازداشت شده اند.
سحر صامت یکی از فعال‌ترین خبرنگاران آزاد در اروپا هستند که با تلاش‌های شبانه روزی اقدامات بسیاری در زمینه اطلاع رسانی و کمک در زمینه حقوق زنان و کودکان ، مبارزه با تروریسم و یاری در امور پناهجویان داشتند.

از جمله فعالیت‌های ایشان تهیه برنامه رادیوییِ سیاسی- اجتماعی "صدای سرزمینم"، تهیه گزارشات حقوق بشری در زمینه افغانستان برای "برنامه رهایی زن "و داشتن مصاحبه‌های گوناگون با بخش دری صدای آمریکا "تلویزیون آریانا" و"پیام افغان"و تلویزیون‌ها و رادیوهای مختلف دیگر بوده است.
همچنین پدر ایشان آقای اسداله صامت که یکی ازفعالان سیاسی شناخته شده افغان هستند به همراه وی به طور ناگهانی در خانه بازداشت شده اند و نگرانی هر لحظه احتمال بازگشت این عزیزان به افغانستان وجود دارد.
با توجه به ناامن بودن شرایط کشورافغانستان برای خبرنگاران شناخته شده به خصوص زنان فعال در این حوزه به طوری که سال ۲۰۱۴ با رشد ۶۴ درصدی حملات تروریستی برعلیه خبرنگاران خونین‌ترین سال برای فعالان این حوزه در این کشور اعلام شد.
از تمامی دوستان فارسی زبان ایرانی و افغان درخواست می کنیم در زمینه اطلاع رسانی به سازمان‌های حقوق بشری و پناهجویی جهانی در جهت جلوگیری از بازگشت دادن آن‌ها به افغانستان همکاری و تلاش نمایند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر