۱۳۹۳ اسفند ۴, دوشنبه

اعتراض پرستاران ایرانی در مقابل مجلس شورای اسلامی
روز یکشنبه گروهی از پرستاران ایرانی که خبرگزاری ایلنا شمار آنها را هزار نفر اعلام کرده، در اعتراض به طرح تحول سلامت و "دستمزد ناکافی" مقابل مجلس تجمع کردند. به گزارش ایلنا این پرستاران به افزایش اختلاف در دستمزدها میان پزشکان و پرستاران در مراکز درمانی و عدم اجرای قانون تعرفه گذاریِ خدمات پرستاری، معترض بودند.
به گفته معترضان، با اجرای طرح تحول نظام سلامت، حقوق پزشکان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی "چند برابر شده است در حالی که این افزایش حقوق شامل حال پرستاران نمی‌شود". به گزارش ایلنا، اختلاف دستمزد میان پرستاران و پزشکان تا سیصد برابر است.
آنان همچنین خواستار اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری هستند. بر اساس این قانون خدمات پرستاری در پرونده پزشکی بیماران ثبت می‌شود و پرستاران می‌توانند بر اساس خدماتی که انجام داده‌اند، دستمزد متناسب آن را دریافت کنند. قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری سال ۱۳۸۶ در مجلس ایران تصویب شده اما به گفته پرستاران هنوز اجرایی نشده است.
شناخته شدن پرستاری به عنوان شغل "سخت و زیان‌آور" یکی دیگر از خواسته‌های پرستاران است که به آنان اجازه می‌دهد پیش از موعد معمول بازنشسته شوند.
پیشتر دبیر کل خانه پرستار ایران اعلام کرده بود که پرستاران در اعتراض به وضعیت خود در مراسم رسمی روز پرستار شرکت نخواهند کرد.
این سومین بار است که در سال گذشته پرستاران در اعتراض به اجرای طرح تحول سلامت تجمع کرده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر