۱۳۹۳ بهمن ۱۳, دوشنبه

حکومت اسلامی تصاوير سر بريدن دومين گروگان ژاپنی را منتشر کرد
گروه حکومت اسلامی موسوم به "داعش" با انتشار فیلمی در اینترنت، اعدام دومین گروگان ژاپنی را اعلام کرد.
گروه حکومت اسلامی، روز شنبه ۳۱ ژانویه تصاويری ويدیويی منتشر کرده است که ظاهرا مربوط به سر بريدن "کِنجی گوتو"، خبرنگار ژاپنی اسير اين گروه است. گروه "حکومت اسلامی" هفته پيش يک گروگان ژاپنی ديگر به نام هارونا يوکاوا را سر بريده بود.
در تصاوير ويدیويی مردی که نقاب بر چهره دارد، با لهجه‌ای بريتانيايی، دولت ژاپن را به خاطر حمايتش از نيروهای ائتلاف ضد داعش سرزنش می‌کند.
وی خطاب به "شینزو آبه" نخست وزیر ژاپن می گوید: "به دلیل تصمیم ات برای پیوستن به یک جنگ عقیم این چاقو نه تنها کِنجی را می کشد بلکه هر جا ژاپنی ببیند او را سلاخی خواهد کرد تا کابوس برای ژاپن آغاز شود".
مرکز پیگیری سایت های افراط گرای اسلامی اعلام کرد لهجه جلاد نشان می دهد به احتمال زیاد او همان جلاد معروف انگلیسی است که در دیگر فیلم های سربریدن های داعش نیز حضور دارد.
حکومت اسلامی پیش از این به دولت ژاپن اعلام کرده بود که در ازای ۲۰۰ میلیون دلار، اجازه می‌دهد کنجی گوتو و یک گروگان ژاپنی دیگر به نام هارونا یوکاوا زنده بمانند، اما به دنبال فرارسیدن مهلت تعیین‌شده، ویدیویی منتشر شد که نشان می‌داد هارونا یوکاوا گردن زده شده است و کنجی گوتو نیز در قبال زندگی خود درخواست آزادی ساجده الریشاوی را دارد.
گروه حکومت اسلامی پیشتر همچنین دولت اردن را تهدید کرده بود در صورتی که ساجده الریشاوی، بمب‌گذار انتحاری را آزاد نکند، خلبان اردنی گروگان داعش "بلافاصله" کشته خواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر