۱۳۹۳ دی ۱۹, جمعه

پایان گروگانگیری در پاریس، کشته شدن برادران کواشینیروهای ویژه پلیس و ژاندارمری فرانسه، ساعت ۱۷ روز جمعه ۹ ژانویه / ۱۹ دی، در دو عملیات همزمان به مخفیگاه برادران کواشی و همچنین به مغازه محل گروگان‌گیری در شرق پاریس حمله کردند.
عملیات اول که در منطقه "دمارتن"، جایی که سعید و شریف کواشی در یک چاپخانه یک گروگان را در اختیار داشتند صورت گرفت. بر اساس اطلاعات موجود دو برادر هنگام خروج از محل این چاپخانه و در حالی که برای فرار به سوی نیروهای ویژه شلیک می کردند، توسط گروه عملیاتی ژاندارمری فرانسه کشته شدند.

به گفته منابع خبری در این عملیات فرد گروگان آزاد شده است. همچنین یک فرد دیگر که در این چاپخانه مخفی شده بوده، نیز بعد از عملیات پلیس و کشته شدن برادران کواشی از مخفیگاه خود خارج شده است.
همزمان، در پاریس نیروهای ویژه که از آغاز گروگان گیری در یک فروشگاه یهودیان در شرق پاریس، این محل را در محاصره گرفته بودند، دست به حمله زدند. در ابتدا گمان می‌‌رفت در این محل دستکم شش نفر توسط فردی به نام "آمدی کولیبالی" به گروگان گرفته شده باشند. در این عملیات، فرد گرونگیر کشته شد.
"آمدی کولیبالی" روز پیش از آن در شهرک "مون روژ" با شلیک گلوله یک پلیس زن را به قتل رسانده بود. این مهاجم گفته بود در صورت اقدام پلیس علیه برادران کواشی، گروگان‌های خود را خواهد کشت. وی همچنین خواهان پایان محاصره چاپخانه‌ای بودند که سعید و شریف کواشی در آن یک نفر را گروگان گرفته بودند.
به گزارش خبرگزاری ها دستکم چهار نفر از گروگان‌ها در عملیات پلیس در فروشگاه یهودیان در شرق پاریس کشته شده‌اند. همچنین به نظر می‌رسد یک مامور پلیس نیز کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است. گزارش‌ها تصریح می‌کند که در این عملیات ۱۰ گروگان نیز آزاد شده‌اند که حال چهار نفر از آنها وخیم گزارش شده است.
در همین حال پلیس فرانسه در جستجوی زنی ۲۶ ساله بنام حیات بوم الدین است که با "آمدی کولیبالی" زندگی می کرد و احتمال می رود که در تیراندازی روز پنجشنبه در "مون روژ" شرکت کرده باشد.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر