۱۳۹۳ بهمن ۲, پنجشنبه

محکومیت معاون اول احمدی‌نژاد به ۵ سال و ۹۱ روز حبس
با رای شعبه یازدهم دیوان عالی کشور، محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی نژاد رییس جمهور دولت دهم، به جرم سو استفاده ازمقام دولتی و ثروت اندوزی به پنج سال و نود و یک روز زندان، استرداد دو میلیارد و هشت صد و پنجاه میلیون تومان ثروت اندوخته و یک میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شد.
رحیمی پیش از این در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ۱۵ سال حبس، پرداخت دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده بود اما اکنون دیوان عالی کشور با تایید مجازات‌های رد مال و جزای نقدی، حبس متهم را از پانزده سال به پنج سال و ۹۱ روز کاهش داده است.

در گزارش خبرگزاری‌های ایران، اشاره‌ای به جزییات اتهام‌های معاون اول احمدی نژاد نشده اما نام محمدرضا رحیمی در سو استفاده های ارزی و پرونده اختلاس از شرکت بيمه ايران مطرح شده بود و از دو سال پیش پرونده در دست بررسی قرار داشت.
در همین ارتباط محمد رضا نادری، وکیل مدافع رحیمی ساعتی پس از اعلام رای، به خبرگزاری ها داخلی گفت: "ما به این رای صادره اعتراض داریم، البته در قانون راه های فوق العاده ای برای اعتراض وجود دارد، برای همین طی روزهای آینده درخواست اعاده دادرسی خواهیم کرد". وی افزود: "اگر دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی را بپذیرد، پرونده به شعبه هم ارز خواهد رفت، درغیراین صورت حکم اجرایی خواهد شد".
طبق قوانین جمهوری اسلامی احکام صادره از سوی دیوان عالی کشور قطعی و لازم الاجرا می باشد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر