۱۳۹۳ دی ۲۱, یکشنبه

ضرب و شتم آتنا فرقدانی در حضور والدین و انتقال او به زندان

بنا بر گزارش کمپين بين‌المللی حقوق بشر آتنا فرقدانی فعال مدنی ۲۹ ساله صبح روز شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ پس از آن‌که خود را به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران معرفی کرد، در دادگاه در مقابل چشم پدر و مادر خود مورد ضرب و شتم قرار گرفت و سپس به زندان قرچک ورامین منتقل شد.
درهمین ارتباط محمد نوری‌زاد، در صفحه فيس‌بوک خود نوشت که پدر خانم فرقدانی در گفت‌وگويی تلفنی اين خبر را به او اطلاع داده و گفته که "ضرب و شتم" دخترش در مقابل چشمان او و همسرش رخ داده است.

آتنا فرقدانی طی هفته گذشته به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی فراخوانده شد تا به اتهامات "تبلیغ علیه نظام"، "اقدام علیه امنیت ملی" و "توهین به نمایندگان مجلس از طریق مهارت نقاشی" پاسخ گوید.
اين فعال مدنی پيش از اين حدود يک ماه و نيم در اوين زندانی بود و پس از آزادی با قرار وثيقه، در ويدیويی اينترنتی از هتک حرمت خود و ديگر زندانيان زن در اين زندان و نيز از نصب دوربين‌های مدار بسته در دستشويی‌ها و حمام‌های بند زنان زندان اوين خبر داده بود.
پیش‌تر آتنا فرقدانی به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفته بود که یک روز پس از انتشار این ویدیو، شخصی که خودش را معاون دادستان تهران معرفی کرده با پدر او تماس گرفته و گفته است: "عواقب این کار را هم خودت و هم دخترت می‌بینید و با این کارها فقط حکمش را سنگین‌تر می کند".

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر