۱۳۹۳ دی ۱۷, چهارشنبه

حمله مسلحانه به دفتر هفته‌نامه "شارلی ابدو" در پاریس
به گزارش منابع امنیتی پاریس، مردان مسلحی در ساعت ١١ و ٣٠ دقیقه صبح (به وقت محلی) با حمله به دفتر هفته نامه "شارلی ابدو" دراین شهر تعدادی از افراد حاضر در ساختمان این هفته نامه را به گلوله بستند.
گزارش ها حاکی از آن است که در این حمله دست کم ١٢ نفر کشته و ١١ نفر زخمی شده اند. همچنین نام ۴ تن از کاریکاتوریست های فعال در این هفته نامه، "کابو"، "شارب"، "تینوس" و "ولینسکی" در میان کشته شدگان این حادثه اعلام شده است.
هفته‌نامه طنز شارلی ابدو پیشتر به دنبال چاپ کاریکاتورهایی از محمد، پیامبر اسلام با تهدیداتی روبرو شده بود. خبرگزاری فرانسه در خبری فوری اعلام کرد: فرانسوا اولاند در سخنانی در محل وقوع حادثه تمامی شهروندان این کشور را به "وحدت و انسجام ملی" دعوت نموده است.
شواهد حاکی از آن است که عاملان این حمله مرگبار به سلاح‌های "کلاشنیکف" و "آر پی جی ٧" مجهز بوده اند بر اساس این گزارش عوامل حمله کننده پس از تیراندازی با یک خودروی مسروقه اقدام به فرار از محل حادثه کرده اند.
پیش تر نیز دفتر هفته نامه شارلی ابدو، در سال ٢٠١١، پس از آنکه عکس روی جلد این هفته نامه را به چاپ کاریکاتوری از "محمد" اختصاص داد مورد حمله قرار گرفت و به آتش کشیده شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر