۱۳۹۳ آذر ۱۶, یکشنبه

رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا پوشیدن کلاه را از مصادیق بدحجابی دانس
رییس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی ایران ( ناجا ) پوشیدن کلاه را از مصادیق بدحجابی و مایه تبرج و خودنمایی و برخلاف عفت عمومی دانست. به گفته او، افراد بد پوششی که ضوابط عمومی عفاف و حجاب را در جامعه رعایت نمی‌کنند با پیگرد واحدهای پلیس امنیت اخلاقی روبرو می شوند.
به گفته محمد مسعود زاهدیان، رییس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی، کلاه یا هر لباس پوشیده، حجاب کاملی برای بانوان نیست و همچنین با استفاده‌کنندگان مانتوهای کوتاه، تنگ و منقوش به تصاویر نامانوس با فرهنگ ایرانی، و ساپورت‌‌های بدن‌نما برخورد می‌شود.
به گفته زاهدیان، مصادیق حجاب که با پذیرش ضوابط شرعی و عرفی همراه است، مشخص بوده و افراد نباید با لباس های بدن نما عفت عمومی را جریحه دار کنند که در این صورت با پیگرد ربرو می شوند.
رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا در پاسخ به این سوال که آیا با نزدیک شدن به فصل زمستان برخوردها و فعالیت گشت امنیت اخلاقی کاهش می‌یابد یا خیر، برخورد با خودنمایی و هنجارشکنی را وظیفه جاری این پلیس دانست و گفت: عفاف و حجاب در جامعه تعریف‌شده و ممکن است لباسی دارای پوشیدگی باشد اما مایه تبرج و خودنمایی بوده و عفت عمومی را مورد هدف قرار دهد.
پيش از اين نيز عبدالرضا رحمانی فضلی، وزير کشور، بر برخوردهای فرهنگی در موضوع حجاب تاکيد کرده بود اما برخی از نمايندگان اصولگرای مجلس و مسوولين قضايی بر برخوردهای انتظامی و قضايی با افرادی که آنها را "بی‌حجاب" می نامند تاکيد دارند.
این در شرایطی است که در سال‌های اخیر برخی روحانیون و مسوولان در تریبون‌های رسمی همچون نماز جمعه‌ها از آنچه که رواج بد حجابی در نظام اسلامی می نامند ابراز ناخرسندی کرده و بر برخورد با به گفته خود بدحجابان تاکید کرده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر