۱۳۹۳ دی ۱, دوشنبه

افزایش محکومیت مسعود سیدطالبی فعال فیس بوکی به ۲۰ سال زندان

دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران روز شنبه به مسعود سیدطالبی زندانی اعلام کرده است که حکم پیشین او تغییر کرده و افزایش یافته است.
افزایش ۵ سال دیگر به محکومیت زندان این فعال فیس بوکی به جرم فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی در فیس بوک بوده است که با احتساب محکومیت های پیشین دوران محکومیت این زندانی جوان را به ۲۰ سال افزایش داده است.

این درحالی است که در این دادگاه اتهام توهین به مقدسات که سیدطالبی پیشتر از آن تبرئه شده بود، دوباره بررسی شده و قاضی او را در این مورد نیز مجرم شناخت.
مسعود سیدطالبی که هم اینک ۲۰ ساله است، سال گذشته در جریان پرونده معروف به فعالان فیس بوکی دستگیر و هفت ماه پیش به ۱۵ سال حبس محکوم شد.
این درحالی ست که پس از اعلام نقص در پرونده از سوی دادگاه تجدید نظر، قاضی مقیسه ۵ سال دیگر به حکم پیشین سیدطالبی اضافه کرده است. محکومان پرونده یاد شده در جریان عملیات اطلاعات سپاه در تابستان و پاییز سال گذشته دستگیر شده‌اند. متهمان در تهران، شیراز و ساری بازداشت شده و همگی به انفرادی‌های بند امنیتی ۲ الف سپاه منتقل شدنده بودند. 
در جریان این پرونده، ۸ نفر به دلیل اتهاماتی نظیر فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و توهین به رهبری و مقدسات در فضای مجازی، به حبس‌های طولانی مدت محکوم شدند. این ۸ نفر روی هم رفته به ۱۲۳ سال زندان محکوم شدند؛ محکومیتی که با حکم جدید مسعود سیدطالبی، به ۱۲۸ سال رسیده است.

۱ نظر:

  1. اینها احمق هستند و هزینه حماقت فیسبوکی خود را میپردازند .

    پاسخحذف