۱۳۹۳ آذر ۱۲, چهارشنبه

شهرداری فلورانس يک موسسه و يا اثر تاريخی را به اسم ريحانه نام‌گذاری می‌کند
شهرداری فلورانس به‌اتفاق آرا تصميم گرفت که در شهر فلورانس در ايتاليا، يک موسسه و يا اثر تاريخی مهم را به اسم ريحانه جباری نام‌گذاری شود.
اين اقدام شهرداری فلورانس در ايتاليا بسيار مهم است و می‌تواند در کشورهای ديگر و يا شهرهای ديگر هم الگويی برای نام‌گذاری‌های بيشتر باشد.
ريحانه جباری در ايتاليا بسيار شناخته‌شده است. برای نجات او در ايتاليا فعاليت گسترده‌ای شد و رسانه‌های ايتاليا در مورد ريحانه مطالب بسياری منتشر کردند. به همت طاهر جعفر زاده مسوول نهاد ندا دی، ايتاليا در جريان جزييات يک کمپين بزرگ برای نجات ريحانه قرار گرفت و طاهر جعفر زاده در چندين مصاحبه و برنامه در مورد ريحانه در اين کشور حضور داشت و ازجمله با مسوولين شهرداری فلورانس در مورد نام‌گذاری يک موسسه و يا يک اثر تاريخی به اسم ريحانه تلاش زيادی کرد.
اخیرا شهرداری فلورانس به آقای جعفر زاده اطلاع داد که اين پيشنهاد به‌اتفاق آرا در شورای شهر تصویب‌ شده و به‌زودی در مورد اينکه کدام محل به اسم ريحانه نام‌گذاری می‌شود تصميم گرفته می‌شود و اين خبر را به اطلاع عموم خواهند رساند.
ريحانه در دنيای امروز نامی آشنا است. در مورد اين دختر شجاع که در مقابل قصد تجاوز يک مرد وابسته به وزارت اطلاعات حکومت اسلامی از خود دفاع کرده و اسير جلادان اسلامی شد، اکنون بدون اغراق هفتاد درصد مردم جهان اطلاع دارند.
همه رسانه‌های معتبر بین‌المللی در مورد ريحانه نوشتند و همگان شاهد بی‌رحمی و شناعت سيستم قضايی جمهوری اسلامی ايران بودند و اعدام ريحانه موجی از نفرت و انزجار بین‌المللی عليه اين حکومت را دامن زد.
اکنون مردم و نهادهای بسياری می‌خواهند به ريحانه ادای احترام کنند و چه‌کار بهتر و ماندگار از این‌که ساختمان و يا نهاد و يا موسسه‌ای به نام او ثبت شود.
کميته بین‌المللی عليه اعدام از اقدام شهرداری فلورانس استقبال کرده و به سهم خود خواهد کوشيد اين اقدام را همگانی کند.
دبيرخانه کميته بین‌المللی عليه اعدام
٣ دسامبر ۲۰۱۴

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر