۱۳۹۳ آذر ۲۴, دوشنبه

تجمع اعتراضی علیه حکم اعدام سهیل عربی و اعدام‌ها در ایران در شهر کلن آلمان برگزار شد
طبق آخرین گزارش رسیده روز شنبه به دعوت چند سازمان عليه اعدام و مدافع حقوق انسان در مرکز شهر کلن آلمان تجمعی عليه اعدام‌ها در ايران برگزار شد.
در اين تجمع اعتراضی مینا احدی مسوول کمیته بین‌المللی علیه اعدام و چند نفر دیگر از مسوولان سازمان‌ها مدافع حقوق انسان سخنرانی کردند.
متن ترجمه‌شده سخنرانی مینا احدی را در زیر ملاحظه می‌کنید:
ما در اينجا جمع شده‌ایم که به اعدام‌ها در ايران اعتراض کنيم. اين تجمع اعتراضی به فراخوان چند سازمان عليه اعدام هست و ما می‌خواهیم اعلام کنيم که اعدام جنايت عليه بشريت است و باید در همه‌جا ممنوع شود.

در ايران بعد از روی کار آمدن روحاني و در دوره رياست جمهوری اين فرد که در رسانه‌های اروپايی و آلمان او را معتدل معرفی می‌کنند، ۱۰۹۷ نفر اعدام‌شده‌اند. روزانه تعداد ديگری در زندان‌ها و يا ميادين شهرها اعدام می‌شوند. اعدام، ضد انسانی و وحشيانه است و برای ترساندن مردمی است که اين حکومت را قبول ندارند. ما در اينجا جمع شده‌ایم که اعلام کنيم دولت آلمان و مرکل و همه مسوولان اين دولت که با حکومت اسلامی ايران دست دوستی داده و چشم خود را بر این‌همه جنايت می‌بندند، بايد به اين سياست مماشات با حکومت اسلامی خاتمه دهند.
در اينجا عکسی در دست من است که متعلق به سهيل عربی است. سهيل نگران جانش است چراکه او در تهران ابتدا به اتهام توهين به مقامات حکومت اسلامی به سه سال زندان و سپس به اتهام توهين به پيامبر به اعدام محکوم‌شده است.
اين مرد ٣۰ ساله عکاس که پدر يک کودک ۵ ساله هست، ممکن است هرلحظه با طناب دار اعدام شود، خانواده او از مردم دنيا خواسته‌اند کمک کنند تا سهيل نزد دخترش برگردد.
کميته بین‌المللی عليه اعدام و سازمان‌های فراخوان دهنده به اين تجمع از جمله کميته دفاع از زندانيان سياسی کلن و بقيه از شما می‌خواهیم کمک کنيد جان سهيل و صدها نفر محکوم‌ به اعدام در ايران را نجات دهيم.
اعدام ريحانه جباری به همگان نشان داد که هر محکوم‌ به اعدام در ايران، ممکن است هرلحظه توسط اين حکومت اعدام شود. پس بايد دست‌به‌دست هم داد و اعتراض کرد. 
اين روزها خبر از اعتصاب غذای ۲۷ زندانی سياسی در زندان اروميه رسيده و ما می‌خواهیم در اين تجمع خودمان از خواست اين زندانيان دفاع کرده و اعلام کنيم که همه ما بايد به ياری زندانيان سياسی و محکومان به اعدام شتافته و با دامن زدن به اعتراضات گسترده حکومت اسلامي ايران را زير فشار بگذاريم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر