۱۳۹۳ آذر ۲۳, یکشنبه

انتقال ۳۵ زندانی محکوم به اعدام زندان قزل‌حصار به بند انفرادی
سه‌شنبه هفته گذشته ۱۱ آذرماه در یک روز ۱۸ نفر در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند که ۱۱ نفر از آن‌ها در زندان قزل‌حصار بودند. زندان قزل‌حصار در ماه جاری شاهد اعدام‌های دسته‌جمعی در گروه‌های ۱۱ نفره بود که ۴۴ نفر را در طول دو هفته با چوبه دار اعدام کردند.
پس از اعدام‌های دسته‌جمعی، زندانیان واحد ۲ زندان قزل‌حصار در اعتراض به این اعدام‌ها دست به اعتصاب غذا زدند. پس از ۶ روز اعتصاب غذای بیش از هزار نفر از زندانیان محکوم به اعدام واحد ۲ روز یکشنبه ۱۶ آذر به اعتصاب غذای خود پایان دادند. روز سه‌شنبه ۱۸ آذرماه مسوولان زندان ۳۵ تن از زندانیان اعتصاب‌کننده را به سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر منتقل کردند. این انتقال تحت نام شورش در زندان صورت گرفته است و هرلحظه خطر قریب‌الوقوع اعدام، جان این ۳۵ نفر را تهدید می‌کند.
واحد ۲ زندان قزل‌حصار کرج از ۹ سالن تشکیل‌شده است که نزدیک به ۳۰۰۰ نفر از متهمان جرایم مربوط به مواد مخدر در این واحد به سر می‌برند و حکم اعدام ۱۰۰۰ نفر از آن‌ها قطعی شده است.
شایان‌ذکر است که زندان قزل‌حصار یکی از بزرگ‌ترین زندان‌های خاورمیانه است که محل حبس متهمان مربوط به مواد مخدر در ایران است.
۱۰۹۷ نفر در طول دوره ریاست جمهوری روحانی اعدام‌شده‌اند که بیشترین جرایم این آمار، جرایم مربوط به مواد مخدر را دربر می‌گیرد.
حکومت اسلامی روزانه تحت نام مبارزه با مواد مخدر در زندان‌های مختلف ایران به‌صورت علنی و مخفی دست به اعدام مجرمان مواد مخدر می زند. این در حالی است که خود حکومت اسلامی یکی از واردکنندگان و توزیع‌کنندگان کلان مواد مخدر است. حکومت اسلامی با یک تیر دو نشان می زند، مواد مخدر را خیلی آسان در دسترس جامعه قرار می‌دهد و درعین‌حال پخش‌کنندگان جز که عمدتا جوانان بیکار و از خانواده‌های محروم جامعه هستند را به‌پای چوبه دار می‌کشاند و با اعدام آن‌ها رعب و وحشت را به جامعه تحمیل می‌کند و اعدام را که یکی از پایه‌های اصلی این حکومت است را تقویت می‌کند.
کمیته بین‌المللی علیه اعدام از مجامع بین‌المللی و تمامی نهادهای مدافع حقوق انسان و علیه اعدام می‌خواهد که برای حمایت از افرادی که به اتهام جرایم مربوط به مواد مخدر محکوم اعدام‌شده‌اند و برای نجات این ۳۵ نفر اقدامات عملی‌ای را در دستور کار قرار بدهند.
دبیرخانه کمیته بین‌المللی علیه اعدام
۱۰ دسامبر ۲۰۱۴

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر