۱۳۹۳ آبان ۱۴, چهارشنبه

احضار نرگس محمدی به شعبه دوم بازپرسی اوین
به نوشته وب‌سایت کانون مدافعان حقوق بشر ایران، نرگس محمدی، نایب رییس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر، به شعبه دوم بازپرسی اوین احضار شد.
به گزارش این وب‌سایت، خانم محمدی بر اساس احضاریه‌ای که برایش ارسال شده، باید روز شنبه ۱۷ آبان خود را به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای شهید مقدس- اوین معرفی کند.
نرگس محمدی در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ و بعد از ملاقات با کاترین اشتون، مسوول وقت سیاست خارجی اتحادیه اروپا اخطاری مبنی بر ممنوع الخروجی دریافت کرد که در آن گفته شده بود، اتهام هایی متوجه او است.
کاترین اشتون در سفر خود به ایران در روز هشتم مارس، ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۲، به مناسبت روز جهانی زن با شماری از فعالان حقوق زنان در ایران از جمله نرگس محمدی و گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، در ساختمان سفارت اتریش در تهران دیدار کرد.
خانم محمدی در خردادماه ۹۳ به دادسرای شهید مقدس تهران احضار و به مدت چند ساعت بازجویی شده بود. وی  بار دیگر در مردادماه ۹۳ احضار و "آخرین دفاعیاتش" توسط بازپرس دادسرا اخذ شد.
خانم محمدی در سال ۱۳۸۹، یک سال پس از انتخابات خرداد ۸۸ در منزل شخصی‌اش بازداشت و به شش سال زندان محکوم شد.
خانم محمدی سال ۱۳۹۱ برای اجرای حکم زندانش به زندان اوین و سپس به زندان زنجان منتقل شد، اما به دلیل بیماری در مردادماه ۱۳۹۱ با قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر