۱۳۹۳ آذر ۴, سه‌شنبه

درپی انتشار گزارش خانه‌های امن سپاه، وزیر اطلاعات به مجلس فرا خوانده شد
تعدادی از نمایندگان مجلس در واکنش به انتشار گزارشی که گفته شده دولت درباره خانه‌های امن سپاه پاسداران تهیه کرده است، از محمود علوی، وزیر اطلاعات خواسته‌اند تا در مجلس حاضر شده و درباره انتشار این گزارش، توضیح دهد.
این ۱۵ نماینده از وزیر اطلاعات سوال کرده‌اند چگونه گزارش منتسب به دولت که علیه یکی از نهادهای امنیتی (سپاه) تدوین شده، از رسانه‌های "ضد انقلاب" منتشر شده است؟
اشاره این نمایندگان مجلس به انتشار گزارشی در وبسایت سحام نیوز است، که اخبار مخالفان و منتقدان حکومت ایران را منتشر می‌کند. سحام نیوز در گزارش خود آورده است که اطلاعات سپاه پاسداران ایران از طریق فعالیت‌هایی در خانه‌های امن خود، در صدد تخریب و "زمین گیر کردن" دولت است.

چند روز پیش "سحام‌نیوز"، وب‌سایت منسوب به نزدیکان مهدی کروبی، گزارشی با عنوان "افشای اولین بخش از اقدامات دولت پنهان سازمان اطلاعات سپاه برای کودتای سرد علیه دولت" منتشر کرد. سحام نیوز در گزارش خود آورده است که حسن روحانی در گزارشی که به رهبر جمهوری اسلامی ارایه داده است، عملکرد خانه‌های امن اطلاعات سپاه علیه دولت را توضیح داده و از این اقدامات به آیت‌اله خامنه‌ای شکایت کرده است.
حال نمایندگان مجلس ایران وزیر اطلاعات را به مجلس فراخوانده‌اند تا به این سوال پاسخ دهد که آیا چنین گزارشی که منتسب به رییس جمهوری است وجود خارجی دارد یا نه. به گزارش خبرگزاری فارس، در شرح این سوال آمده است: "وزیر محترم اطلاعات، همان‌طور که مستحضرید چندی پیش یکی از پایگاه‌های خبری ضد انقلاب، اقدام به انتشار گزارشی منتسب به رییس‌ جمهور کرد که علیه یکی از نهادهای امنیتی کشور تهیه شده بود؛ این گزارش کذب که متاسفانه با انگیزه‌های افراطی و سیاسی تهیه شده، طبق اظهار نظر این سایت توسط رییس‌ جمهور به یکی از مسوولان ارشد کشور ارایه شده است".
در ادامه این نمایندگان، از محمود علوی پرسیده شده که "آیا اصل این گزارش را تایید می‌نماید و یا فقط توهمات و جنگ روانی رسانه‌هاست؟". همچنین در بخش دیگری از سوال خود، ‌از وزیر اطلاعات پرسیده‌اند که "در صورت تایید، چه نهادی اقدام به این حرکت مغرضانه و خلاف تدبیر کرده و چگونه و توسط چه کسانی این گزارش به دست رسانه‌های ضد انقلاب رسیده است؟".
گزارش سایت سحام نیوز با ذکر نام افراد و نشانی خانه‌های امن، مدعی است که اطلاعات سپاه با استفاده از امکانات و بودجه عمومی کشور گروهها و افرادی را برای ایجاد جنگ روانی، تبلیغ علیه دولت و کارشکنی با هدف "زمین گیر کردن دولت"، سازماندهی کرده است.
به نوشته سایت سحام نیوز،‌ "این مراکز امن، که توسط نیروهای سیاسی عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و نیروهای مرتبط با اطلاعات سپاه پاسداران اداره می‌شود، ماموریت بولتن‌سازی، تهیه گزارش های تخریبی، تغذیه رسانه‌ها، سوژه سازی خبری و جنگ روانی علیه دولت را برعهده دارند".
محمود نبویان، جواد کریمی‌قدوسی، الیاس نادران، اسماعیل کوثری، نصراله پژمان‌فر، مهدی کوچک‌زاده، حبیب آقاجری، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، حسین نجابت، محمدمهدی زاهدی، جبارکوچکی‌نژاد، محمد اسماعیل سعیدی، محمدصالح جوکار، سیدمرتضی حسینی و سیدعلی طاهری از امضا ‌کنندگان این سوال هستند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر