۱۳۹۳ آبان ۱۳, سه‌شنبه

کشته و سوزانده شدن یک زوج مسیحی در پاکستان به اتهام توهین به قرآن
به گفته پلیس پاکستان، صدها نفر از مسلمانان متعصب در پاکستان یک زوج مسیحی را به اتهام اهانت به قرآن در روستایی در شصت کیلومتری شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب پاکستان به قتل رساندند. به گفته پلیس مهاجمان بعد از زدن و کشتن این دو نفر، جسد آنها را در کوره آجرپزی محل کارشان سوزانده‌اند.
پلیس پنجاب با اعلام این خبر افزوده است: "شهباز مسیح" و همسرش "شاما بی بی"  (حدود ۳۰ تا ۳۵ ساله) زوج مسیحی پاکستانی که در کارگاه آجر پزی در روستای "چاک " در ۶۰ کیلومتری شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب پاکستان کار می کرده اند، پس از اینکه متهم به سوزاندن جلدهایی از قرآن می شوند با خشم گروهی از روستاییان  مواجه می شوند.
مقام‌های ارشد پلیس و دولت به منطقه رفته‌اند تا درباره این واقعه تحقیق کنند. پلیس پنجاب اعلام کرده است که نتوانسته است جلوی خشم صدها مسلمان متعصب را بگیرد اما برای دستگیری عاملان این اقدام خودسرانه اقدام خواهد کرد. پنجاب یکی از ایالت های اصلی مسیحی نشین پاکستان است . بیش از ۴ میلیون اقلیت مسیحی در پاکستان زندگی می کنند.
اتهامات مربوط به توهین به مقدسات مذهبی و کفرگویی در پاکستان بسیار جدی گرفته می‌شود و در بسیاری از موارد اقدام مردم عادی را در پی دارد.
طبق قوانین پاکستان سوزاندان مجلدها و یا پارچه نوشته هایی که روی آن آیات قرآن باشد، جرم محسوب می شود و گاه این اقدام در صورت عامدانه بودن حکم کفر گویی و توهین به مقدسات را دارد که مجازات آن در مواردی اعدام است. در بعضی موارد هم از این حملات به عنوان بهانه‌ای برای تسویه حساب‌های شخصی استفاده می‌شود.
بهار امسال افراد مسلح در شهر مولتان پاکستان وکیلی را کشتند که وکالت یک استاد دانشگاه متهم به توهین به مقدسات را بر عهده گرفته بود.
حدود یک ماه پیش هم دادگاهی در پاکستان حکم اعدام یک زن مسیحی را که در سال ۲۰۱۰ به کفرگویی محکوم شده بود، تایید کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر