۱۳۹۳ مهر ۱۶, چهارشنبه

ریحانه جباری: من زنده‌ام و حالم خوب است
طبق آخرین گزارش رسیده در فضای مجازی اخباری مبنی بر اعدام ریحانه منتشرشده است و در ایران وسیعا این خبر از طریق وایبر پخش‌شده است. این در حالی است که در روزهای اخیر چندین بار اخبار کذب مبنی بر اعدام ریحانه در فضای مجازی پخش شد.
شعله پاکروان مادر ریحانه می‌گوید: "ریحانه زنده است و امروز چندین بار کوتاه با او صحبت کرده‌ام و حالش خوب است". در همین حال ریحانه جباری از زندان می‌گوید: "پخش شایعه اعدام من برای انحراف افکار عمومی است و این تلاش برای این است که اگر بخواهند روزی من را برای اجرای حکم ببرند دیگر برای مردم عادی شده باشد و مردم عکس‌العمل نشان ندهند. من زنده هستم و حالم خوب است".

فاطی محمدی از دوستان نزدیک شعله پاکروان در صفحه فیس‌بوکی خود می‌نویسد: "نگران شایعات پخش‌شده دال بر اعدام ریحانه و دستگیری خانواده‌اش همراه با عکس‌های غیرواقعی از سوی گروه‌های وایبری و سایبری توسط پیچ های غیررسمی انجمن‌های معلوم و الحال، نباشید. امیدواریم که به‌زودی خبرهای خوب در مورد بخشش و عفو را بشنویم و ریحانه به آغوش خانواده و مادر بازگردد".
این در حالی ست که مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران روز دوشنبه این هفته اعلام کرد برای "تعیین وضعیت" پرونده ریحانه جباری، زندانی محکوم‌ به اعدام ۱۰ روز مهلت داده‌شده است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزیر دادگستری روز ۱۴ مهر گفت: "تلاش‌ها در پرونده ریحانه جباری ادامه دارد". همچنین سه‌شنبه خبرگزاری مهر در گزارشی اظهار کرده است: "مهلت ۱۰ روزه برای تعیین وضعیت ریحانه، چهارشنبه ۱۶ مهرماه به پایان می‌رسد".

کمیته بین‌المللی علیه اعدام
٨ اکتبر ٢٠١٤

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر