۱۳۹۳ آبان ۵, دوشنبه

لاریجانی حکم قصاص را از احکام نورانی قرآن دانست

در ایران پیامدهای سیاسی – اجتماعی اعدام ریحانه جباری دختر جوان بیست شش ساله ایرانی درزندان کرج و پیامدهای هراس ازاسید پاشی در اصفهان همچنان ادامه دارد.
چهل وهشت ساعت پس از اعدام ریحانه جباری که موج وسیعی از اعتراضات داخلی و بین المللی را درپی داشت، محمد جواد لاریجانی، دبیرحقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، گفته است موضع گیری علیه قصاص دشمنی با قران است و این حکم الهی کاملا خصوصی و ارتباطی با دولت‌ها ندارد. به گفته محمدجواد لاریجانی،‌ حکم قصاص بسیار موجه و از احکام نورانی قرآن است.

به گزارش منابع خبری ایرانی، محمد جواد لاریجانی همچنین گفته است احمد شهید حق ندارد درباره احکام اسلامی نظربدهد. وی یکشنبه شب در تلویزیون ایران با حملات شدید به احمد شهید، او را به تبلیع علیه جمهوری اسلامی متهم کرد و طرفدار "تروریست ها" خواند.
به گزارش ایرنا، دبیرحقوق بشرجمهوری اسلامی همچنین بااشاره به اسید پاشی‌ها تلویحاً رویدادهای اسید پاشی درایران را به کشورهای بیگانه نسبت داده و گفته است: "این شائبه وجود دارد که نکند دست برخی کشورها دراین جنایات آلوده باشد و قطعا اگر این امروجود داشته باشد ما دست این کشور‌ها را قطع می‌کنیم".

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر