۱۳۹۳ آبان ۲, جمعه

فردا می خواهند ریحانه جباری را اعدام کنند
باید بپا خواست، نگذاریم ریحانه اعدام شود
امروز ریحانه را به اجرای احکام در زندان شهرری احضار کرده‌اند و اعلام کرده‌اند فردا حکم اعدام او اجرا می‌شود.
ریحانه با مادرش تماس گرفته و گفته است: "من را به ‌زور از تختخوابم بیرون آوردند و این امر باعث اعتراض دوستان و هم‌بندی‌هایم شده و با توجه به اینکه به لحاظ جسمی حالم خوب نبوده بازهم توجه نکردند و من را بردند".
جمهوری اسلامی بارها خواسته ریحانه را اعدام کند اما موج اعتراضات مردمی و بین‌المللی در سراسر جهان باعث شده داعشیان حاکم بر ایران عقب‌نشینی کنند.
روز ٢٩ سپتامبر ریحانه را در خفا به زندان رجایی شهر جهت اجرای حکم اعدام منتقل کردند. همان شب اعتراضات جهانی و بین‌المللی باعث شد ریحانه را به زندان شهرری بازگردانند و حکم ریحانه اجرا نشود.

امروز هم باید داعشیان حاکم بر ایران را به عقب‌نشینی واداشت. باید دست به اعتراضات جهانی زد و در ایران مردم در مقابل زندان شهرری تجمع کنند و نگذارند ریحانه اعدام شد.
در اصفهان به روی دختران و زنان اسید می‌پاشند و امروز می‌خواهند دختری را که از خودش در برابر تجاوز دفاع کرده است، اعدامش کنند.
این ماهیت جمهوری اسلامی است. باید در مقابل این توحش ایستاد و در مقابل اعدام ریحانه و ریحانه‌ها وسیعا اعتراض کرد. عکس ریحانه را در دست بگیرید و در مقابل زندان و خیابان های شهرهای ایران و جهان دست به اعتراض بزنید و نگذاریم ریحانه را اعدام کنند.
کمیته بین‌المللی علیه اعدام از همه فعالان علیه اعدام می‌خواهد که از هم‌اکنون در مقابل پارلمان‌ها و یا وزارت امور خارجه کشورها تجمع کنند و از آن ها بخواهند به اجرای حکم اعدام ریحانه اعتراض کنند.

دبیرخانه کمیته بین‌المللی علیه اعدام
٢٤ سپتامبر ٢٠١٤

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر