۱۳۹۳ شهریور ۲۶, چهارشنبه

خانواده‌های دراویش زندانی: "ما ملاقات می‌خواهیم، شاید این آخرین دیدار باشد"
خانواده‌های دراویش زندانی در ادامه پیگیری‌های خود، امروز نیز در سالن ملاقات زندان اوین حضور پیدا کرده و خواهان ملاقات با زندانیان خود شدند.
به گزارش پایگاه خبری مجذوبان نور، خانواده‌های دراویش زندانی صبح امروز در پانزدهمین روز اعتصاب غذای زندانیان خود، با حضور در سالن ملاقات خواهان رفع مشکل اجبار در استفاده از لباس زندان شدند تا به هر صورت با همسران و فرزندان زندانیشان دیدار کنند.

آن‌ها به مسوولین اعلام کردند که خواسته دراویش زندانی رفع مشکل لباس زندان نیست اما ما به هر صورت می‌خواهیم با آن‌ها ملاقات کنیم، از وضیعت جسمی آن‌ها به شدت نگران هستیم، شاید این آخرین ملاقات ما باشد.
گفتنی است دراویش زندانی بیش از دو ماه است که از ملاقات کابینی نیز محروم هستند. پس از آنکه دراویش به بندهای عمومی زندان اوین منتقل شدند، پوشیدن لباس زندان در هنگام ملاقات برای آن‌ها در بندهای ۷ و ۸ الزامی شد، به همین دلیل دراویش این بند از پوشیدن لباس زندان و به تبع آن از ملاقات با خانواده انصراف دادند. سایر دراویش در زندان‌های اوین و نظام شیراز نیز در این مدت با اعلام همدلی و همبستگی دست به اعتصاب ملاقات زدند.
یاد آور می‌شود، خانواده‌های دراویش زندانی یکشنبه گذشته نیز با حضور در سالن ملاقات خواهان دیدار با مومنی سرپرست و مدیر داخلی زندان شدند و نسبت به فشارهای اخیر بر دراویش زندانی و برخورد‌های غیر قانونی با آن‌ها و همچنین خواسته‌های اعتصاب غذای زندانیان خود و وصیت نامه آن‌ها صبحت کردند. 
یک روز پس از این دیدار، آقای مومنی با بازگرداندن مجدد فرشید یداللهی از بند ۴ به بند ۷، تلاش کرد تا اقدام غیرقانونی که باعث شروع این اعتصاب غذا شده بود را از بین ببرد، اما این درویش و وکیل دادگستری با بیان اینکه خواسته‌های من این مسایل نیست از ادامه اعتصاب غذای خود خبر داد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر