۱۳۹۳ شهریور ۱۴, جمعه

دعوت کميته بین‌المللی عليه اعدام به يک اعتراض بین‌المللی
بیایید همه باهم فریاد بزنیم: آزادی بی قید و شرط بیان حق مسلم ماست!
امروز از ايران خبر رسيد که يک مرد ٣۰ ساله، پدر يک کودک ۵ ساله، به اتهام "توهين" به پيغمبر اسلام، به اعدام محکوم‌شده است. او به " جرم" وبلاگ نويسی ده ماه است که در زندان مخوف اوين بسر می‌برد.
سهيل عربی در آستانه اعدام شدن است، امروز پنج‌شنبه ۴ سپتامبر ۲۰۱۴ خبر رسيد که دادگاهی که در تهران به اتهام او مبنی بر " توهين به پيغمبر اسلام " رسيدگی کرد، در شعبه ۷۶ دادگاه کيفری استان تهران به رياست قاضی خراسانی، او را به اعدام محکوم کرد. همزمان در تهران يک دادگاه ديگر به اتهامات ديگر اين وبلاگ نويس رسيدگی کرد و او را به سه سال زندان محکوم کرد.
اخبار حکايت از اين دارد که خانواده اين وبلاگ نويس منتقد مذهب تحت‌فشار قرارگرفته‌اند تا با رسانه‌های بین‌المللی و نهادهای عليه اعدام تماس نگرفته و اين موضوع را رسانه‌ای نکنند.
سهيل عربی البته اولين قربانی حکومت اسلامي به اتهام وبلاگ نويسي نيست. اين حکومت تاکنون چند وبلاگ نويس را اعدام کرده، چندين نفر و بلاگ نويس ازجمله وحيد اصغری و سعيد ملک پور. مهدی عليزاده فخرآبادی و... را دستگير و زندانی کرده و ستار بهشتي را زير شکنجه کشته است.
ما از همه سازمان‌های مدافع آزادی بيان و عقيده، سازمان‌های آته‌ئیست و منتقد مذهب و از تشکل‌های وبلاگ نويسان دعوت می‌کنیم به اين حکم اعدام فورا اعتراض کنند.
روز ٣۰ سپتامبر ۲۰۰۵ روزنامه يولند پستن در دانمارک کاريکاتوری چاپ کرد که حکومت اسلامی ايران و سازمان‌های تروريست اسلامی آن را توهين به پيغمبر قلمداد کرده و تشويق به قتل کاريکاتوريست مزبور کرده و گفتند آزرده‌خاطر شده‌اند. اين تهديدات و حملات تروريستی عملا باعث شد که منتقدين و روزنامه‌نگاران بسياری از ترس جانشان، سکوت را بر نقد مذاهب و به‌ویژه نقد مذهب اسلام ترجيح دهند.
اينک وقت آن است که ما به خيابان رفته و بگوييم که از این‌همه جنايت و فرمان به قتل منتقدين و وبلاگ نويسان و روزنامه‌نگاران آزرده‌خاطر شده‌ایم! از آزادی بيان و عقيده دفاع می‌کنیم. با صدای بلند اعلام کنيم که جانمان از جنايت و ترور سازمان‌ها و حکومت‌های اسلامی بسر رسيده و در مقابل فرمان به قتل وبلاگ نويسان و منتقدين اسلام می‌ایستیم!
به‌حکم اعدام سهيل عربی متحدانه اعتراض کنيم!
  
http://notonemoreexecution.org/1393/06/2227

کميته بین‌المللی عليه اعدام

۴ سپتامبر ۲۰۱۴

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر