۱۳۹۳ شهریور ۲۴, دوشنبه

گروه حکومت اسلامی از گردن زدن گروگان بریتانیایی خود خبر داد

اعضای گروه "حکومت اسلامی" ویدئویی را منتشر کردند که در آن دیوید هینز، امدادگر بریتانیایی که سال گذشته در سوریه ناپدید شده بود،‌ گردن زده می‌شود.
به گزارش رویترز، ویدئوی منتشر شده "پیغامی به متحدان آمریکا" نام دارد و در آن دیوید کامرون ، نخست وزیر بریتانیا، تهدید می‌شود که اگر به مبارزه با حکومت اسلامی ادامه دهد، یک شهروند بریتانیایی دیگر نیز گردن زده خواهد شد.
دیوید کامرون نیز در واکنش به این اتفاق، آن را "یک عمل شیطانی محض" نامید و در بیانیه خود وعده داده که قاتلان دیوید هینز را به سزای اعمال‌شان برساند.

در همین ارتباط نیز شورای امنیت سازمان ملل متحد اقدام گروه داعش به بریدن سر یک امدادگر بریتانیایی را محکوم کرد. شورای امنیت روز یکشنبه در بیانیه ای قتل کاترون هینز را "شنیع و ناجوانمردانه" خواند. این شورا گفت اقدام داعش نشان دهنده وحشیگری پیکارجویان است و خطر رو به افزایشی که امدادگران در سوریه با آن روبرو هستند را نشان می دهد.
شورای امنیت سازمان ملل از "دولت اسلامی"، "جبهه النصره" گروه مرتبط با القاعده و همه گروه های دیگر مرتبط با القاعده خواست همه گروگان های خود را آزاد کنند.
دیوید کاتورن هینز، ۴۴ ساله و پدر دو فرزند، اهل شهر پرت اسکاتلند بود. وی در اسفند ماه سال ۱۳۹۱ هنگامی که برای یک سازمان امدادرسانی فرانسوی کار می‌کرد، در مرز ترکیه و سوریه ربوده شد.
پیش‌تر جیمز فولی و استیون ساتلوف، دو روزنامه‌نگار آمریکایی همراه با چند سرباز لبنانی و کرد توسط گروه حکومت اسلامی سر بریده شده و ویدئوی آن‌ها نیز به شکل آنلاین منتشر شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر