۱۳۹۳ مهر ۵, شنبه

ضرب و شتم جابر صخراوی در زندان كارون در حضور خانواده وی
جابر صخراوی فعال سياسی اهوازی در روز چهارشنبه ٢ مهر ١٣٩٣ در حين وقت ملاقات و در حضور خانواده او مورد ضرب و شتم ماموران زندان قرار گرفت و سپس او را به سلول انفرادی در زندان كارون منتقل كردند.
بنا به گزارش فعالان حقوق بشر از اهواز، روز چهارشنبه ٢ مهر ماه هنگام ملاقات هفتگی خانواده ها، جابر صخراوی با خانواده اش ملاقات داشت. اين ملاقات با تلفن و از پشت شيشه بود و قبل از اتمام وقت ملاقات تلفن قطع می شود و دو مامور زندان كارون به "جابر صخراوی" حمله كرده و او را در مقابل چشمان خانواده اش و ديگر خانواده های زندانيان بشدت مورد ضرب و شتم قرار داده اند.
علت هجوم اين دو كارمند زندان كارون بدليل صحبت كردن جابر صخراوی، در مورد عدم رسيدگی مسوولين زندان به وضعيف بيماريش و درمانش و همچنين بلاتكليفی وی در زندان ، با خانواده اش بود.
جابر صخراوی يكي از زندانيان بند ٨ زندان كارون می باشد كه بعد از ضرب وشتم در حين ملاقات روز چهارشنبه گذشته به سلول انفرادی زندان كارون منتقل شد. بخش سلول های انفرادی در زندان كارون از چهار اتاق كوچك پشت سالن ملاقات زندان كارون بدون برق، بدون تهويه، بدون فرش و هيچ گونه امكاناتی در اين اتاق ها وجود ندارد و شخص زندانی مجبور است بر روی كف سيمانی اتاق بخوابد.
معمولا افرادی كه محكوم به اعدام هستند و قبل از اجرای احكام اعدام آنها يا كسانی كه می خواهند تنبيه كنند را در اين سلول ها نگهداری می كنند. افرادی كه در اين سلول های انفرادی زندانی می شوند به مدت يك ماه از ملاقات با خانواده هایشان محروم می شوند.
جابر صخراوی جوان ٣٠ ساله و فارغ التحصیل رشته کامپیوتر از اهالی کوی علوی شهر اهواز که در روز چهارشنبه ۶ فروردین ماه سال‌ ١٣٩٣ بدلیل فعاليت های سياسی و مذهبی همراه چند تن از فعالان سیاسی شهر اهواز دستگير و به مدت ٣ ماه در بازداشتگاه اطلاعات اهواز به شدت شكنجه شده بود. در ٢٧ خرداد ماه اداره اطلاعات بدليل وخامت وضعيت جابر صخراوی او را به زندان كارون منتقل كردند. جابر صخراوی از تومورمغزی رنج می برد و در اثر شكنجه ، پاهايش فلج شده و بينايی اش به شدت ضعف شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر