۱۳۹۳ مهر ۱, سه‌شنبه

محسن امیر اصلانی تا چند ساعت دیگر اعدام می شود
محسن امير اصلانی زنجانی به دليل اعتقادات مذهبی در آستانه اعدام قرار گرفته است. حکم اعدام وی با دوندگی و تلاش آملی لاريجانی قرار است تا چند ساعت ديگر در رجايی شهر انجام شود.
ماموران جمهوری اسلامی به خانواده محسن گفته‌اند، آخرين ملاقات را انجام دهند و سپس بی‌شرمانه گفته‌اند، فردا بياييد جسد را تحويل بگيريد.
طبق اخباری که به ما رسيده، جنايتکاران حکومت اسلامی از قبل مانع علنی شدن و تماس خانواده محسن امير اصلانی با رسانه‌ها و يا نهادهای عليه اعدام ‌شده و با وعده ‌و وعید آن‌ها را وادار کرده‌اند سکوت کنند.
خانواده محسن می گويند، به ما گفتند سکوت کنيم تا راه سازش و عفو و آزادی محسن فراهم شود اما امروز به آن‌ها گفته‌اند بياييد و آخرين ملاقات را انجام دهيد. محسن از سال ۱٣۸۵ به اتهام " بدعت در دين" در زندان بود.

اکنون فقط تا اجرای حکم چند ساعت فرصت هست. در همين ساعات بايد به بان کی مون و سازمان ملل نامه نوشت و حسن روحانی را تحت‌فشار گذاشت و جلوی اجرای حکم را گرفت.
چند سال قبل وقتی احمدی‌نژاد يکی ديگر از روسای جمهوری اسلامی در نيويورک بود، قرار بود سينا پايمرد را اعدام کنند، که با اعتراض در سازمان ملل و تماس با خبرنگاران و يا مقامات سازمان ملل، عملا جلوی اجرای حکم اعدام در روز ديگر گرفته شد.
کميته بین‌المللی عليه اعدام از همگان می‌خواهد کمک کنند محسن امير اصلانی اعدام نشود، به‌ویژه از ايرانيان ساکن نيويورک می‌خواهیم که فورا به اقدامات اعتراضی دست بزنند.

کميته بین‌المللی عليه اعدام
۲٣ سپتامبر ۲۰۱۴

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر