۱۳۹۳ شهریور ۲۳, یکشنبه

کشته شدن یک شهروند بلوچ در تیر اندازی یگان امداد نیروی انتظامی
کارمند اداره برق دلگان در تیر اندازی خودسرانه یگان امداد نیروی انتظامی کشته شد.
به گزارش کمپین فعالان بلوچ شامگاه شنبه ٢٢ شهریور ٩٣ در اثر شلیک خودسرانه ماموران یگان امداد نیروی انتظامی دلگان یکی از کارمندان اداره برق این شهر به نام عبدالنبی جمالزهی در حالی که به کارهای روزمره خود مشغول بود کشته شد.
یکی از بستگان وی در این باره به گزارشگر کمپین گفت: "عبدالنبی جمالزهی با دو نفر از دوستانش برای خرید نان حوالی ساعت ٧ بعد از غروب آفتاب به نانوایی می رود و در مسیر بازگشت به منزل مورد اصابت شلیک مستقیم یگان امداد نیروی انتظامی قرار گرفته و درجا کشته می شود".
وی در توضیح بیشتر گفت: "از قرار معلوم یگان امداد نیروی انتظامی به دنبال خودروی پژو دیگری که در پاسگاه ورودی دلگان مدارک شناسایی خود را نشان نداده، بوده اند اما بدون توجه به سمت خودرو حامل عبدالنبی شلیک می کنند". وی افزود: " ماموران یگان امداد نیروی انتظامی پس از تیر اندازی صحنه را ترک می کنند".
عبدالنبی جمالزهی فرزند اسحاق ، متاهل، دارای یک فرزند و کارمند اداره برق شهرستان دلگان بود.
شایان ذکر است در چند روز اخیر این ششمین شهروند بلوچ است که در اثر شلیک خودسرانه ماموران انتظامی کشته یا زخمی می شود. پیشتر روز چهارشنبه ١٩ شهریور عبداله مرادزهی همسر و فرزند دو ساله اش و روز پنجشنبه ٢٠ شهریورماه، دو نفر از طائفه کهرازهی در مسیر خاش – زاهدان کشته و زخمی شدند. 
مولانا عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه های نماز جمعه این هفته نیز با ابراز نگرانی از عملکرد نیروی انتظامی در تیراندازی به سمت شهروندان بلوچ ، از مسوولان مربوطه خواست تا به این مسایل رسیدگی کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر