۱۳۹۳ شهریور ۲۲, شنبه

ما خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آرش صادقی و گلرخ ابراهیمی ایرایی هستیم
آرش صادقی و همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی، شامگاه شنبه ١٥ شهریور ١٣٩٣ توسط ماموران امنیتی دستگیر شده اند. این در حالی است که تقریبا کمتر از یک سال از آزادی آرش می گذرد.
آرش که چندین بار توسط ماموران امنیتی رژیم ایران دستگیر شده بود، آخرین بار نزدیک به دو سال را در زندان به سر برده و مدت زیادی را در سلول های انفرادی سپری کرده است.
آرش فعال حقوق بشر و فعال دانشجویی سابق در محل کار خود بازداشت شده است.( در پی حمله ماموران امنیتی به منزل آرش در تاریخ ٨ آبان ماه ١٣٨٩ برای دستگیری او، مادر آرش جان خود را از دست داد ).

آرش به دلیل بازداشت های مکرر و شکنجه های غیرانسانی ( مانند شکستگی در ناحیه دنده و کتف )، در وضعیت جسمی و روحی خوبی به سر نمی برد و نیاز شدید به مراقبت های ویژه پزشکی و جراحی در ناحیه کتف دارد.
پس از گذشت بیش از یک سال از روی کار آمدن روحانی، نه تنها تغییری در وضعیت حقوق بشر در ایران رخ نداده، بلکه تعداد اعدام ها و بازداشت ها افزایش چشمگیری داشته است.
در این راستا با توجه به این که این افراد هیچ گونه اقدام غیر قانونی انجام نداده اند و دولت روحانی با وعده های "حقوق بشری" بر سر کار آمده است، ما امضا کنندگان متن ضمن محکومیت بازداشت خودسرانه آرش صادقی و گلرخ ایرایی، بلاتکلیفی آنها را بدون هیچ حکمی در زندان های جمهوری اسلامی محکوم می کنیم و خواستار آزادی بدون قید و شرط و فوری آنها هستیم.
از جامعه حقوق بشر بین المللی خواستار پیگیری پرونده زندانیان سیاسی وعقیدتی در زندان های جمهوری اسلامی و به ویژه پرونده آرش صادقی و گلرخ ابراهیمی ایرایی هستیم.
با سپاس
برای حمایت از آرش صادقی و گلرخ ایرایی اینجا را امضا کنیدهیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر