۱۳۹۳ شهریور ۱۰, دوشنبه

خواننده راک بریتانیایی به داعش پیوست

خواننده راک بریتانیایی، با شوهر جوانش به صف دولت اسلامی داعش پیوست.
سالی جونز، خواننده ۴۵ ساله راک، بعد از گرویدن به اسلام به گروه تروریستی داعش پیوست. این خواننده مشهور انگلیسی راه زندگی خود را از خوانندگی به ذبح مردم سوریه تغییر داده است.
در حالی که این زن تمام عمرش را با کمک هزینه دولتی در بریتانیا زندگی می کرده، اکنون درباره بریدن سر مسیحیان با یک "چاقوی برهنه" حرف می زند.
این زن دو پسر جوان خود را رها کرده تا با مردی ازدواج کند که گفته می شود سر خبرنگار آمریکایی جیمز فولی را بریده است.
سالی جونز که اسم خودش را به "سکینه حسین" تغییر داده و نام مستعار "ام حسین البریتانی" را برای خود انتخاب کرده و اکنون "حجاب سنگین اسلامی" می پوشد، خانه خود در چتهام بریتانیا را ترک کرده تا به شهر رقه، مرکز قدرت داعش در سوریه برود.
وی در صفحه توییتر خود نوشت: خدا را شکر. من و شوهرم پس از محاصره ۷ ماهه به داعش رسیدیم و هم اکنون در حکومت خلافت زندگی می‌کنیم. او چند روز پیش هشدار داد: "ای مسیحیان باید سرهای شما را با یک چاقوی زیبا بریده و در شهر رقه به سر نیزه زد. بیایید تا من ترتیب این کار را بدهم."
حسین، همسر این زن، یک هکر کامپیوتر است که با قید ضمانت آزاد شده و سپس از دست پلیس بریتانیا گریخت. او متهم به دست داشتن در ناآرامی های بیرمنگام بود. او در سال ٢٠١٢ برای ربودن اطلاعات حساس از مشاور تونی بلر، هک کردن سایت ضد تروریستی دولت، به شش ماه زندان محکوم شد.
دولت انگلیس از پیوستن شهروندان انگلیسی و برگشت دوباره آنان بشدت احساس خطر می کند. سخنگوی پلیس بریتانیا روز گذشته گفت: "ما از مردم می خواهیم یا در شناساسی تروریست ها ما را یاری کنند".
دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا هم اعلام کرد که این کشور تروریستها را تحمل نخواهد کرد.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر