۱۳۹۳ مرداد ۲۳, پنجشنبه

تظاهرات اعتراضی عليه جنايات داعش در شهر کلن آلمان
روز چهارشنبه ۱٣ اوت در مرکز شهر کلن صدها نفر به دعوت مينا احدی از کميته بین‌المللی عليه اعدام و مردم سنگالی ساکن کلن و حومه در يک ميتينگ اعتراضی در مرکز شهر کلن حضور به هم رساندند.
اين ميتينگ در کنار يک تحصن اعتراضی برپا شد که از سوی تعدادی از فعالان از کردستان ترکيه برپاشده بود.

در اين ميتينگ سخنرانان زيادی در محکوميت داعش حرف زدند از جمله نماينده حزب چپ آلمان حميده آکباری و مينا احدی از کميته بین‌المللی عليه اعدام.
در اينجا لينک دو سخنرانی و ترجمه سخنرانی مينا احدی را ملاحظه می‌کنید!


امروز در مرکز شهر کلن تجمع کرده‌ایم تا متحدانه جنايات وحشتناک داعش را محکوم کنيم. ما همه منزجر از فجايعی هستيم که اين گروه تروريستی برعلیه مردم سوريه و عراق ايجاد کرده و می‌خواهیم اينجا اعلام کنيم که بيش از این‌ها نبايد سکوت کرد. بايد اعتراض کرد.
من مينا احدی هستم و از ايران آمده‌ام، سی‌ و پنج سال است که در ايران داعشيان حاکم بر ايران، می‌کشند، جنايت می‌کنند و با وقاحت و بی‌شرمی، بر مردمی مدرن و آزادی خواه، به‌زور اسلحه و شلاق و اعدام و سنگسار حکومت می‌کنند. ما در اينجا جمع شده‌ایم که همبستگی خودمان، همبستگی مردم ايران را با مردم شنگال و همه شهرها و مناطقی که داعش آنجا را تصرف کرده اعلام کنيم.
گروه تروريست اسلامی داعش با اسلحه و جنگ در عراق و سوریه می‌خواهد حکومت وحشت اسلامی در اين مناطق ايجاد کند. برای تحقق اين هدف با جناياتي غیرقابل‌تصور و خشونتی غیرقابل‌باور با مردم رفتار می‌کند.
تاکنون بيش از ۲ ميليون نفر آواره شده‌اند. حداقل ۵۰۰۰ نفر قربانی شده و بيش از ۶۰ هزار نفر در کوه‌های شنگال محاصره و در خطر مرگ قرار گرفتند. هنوز هم تعداد زيادی از اين مردم گم‌شده‌اند، کسی نمی‌داند کجا هستند. اين گروه تروريستی صدها زن را به گروگان گرفته و در بازارهايی اين زنان را به معرض فروش گذاشته‌اند. کودکان را از تشنگی و گرسنگی به مرگ محکوم می‌کند، سر مخالفين را می‌برند و به دست کودکان می‌دهد تا عکس بگيرند و پخش کنند و با اين فجايع می‌خواهند وحشت ايجاد کنند و پيشروی نمايند.
ما حاضرين در اين ميتينگ جنايات داعش را به‌شدت محکوم می‌کنیم. مدت طولانی دولت‌های غربی به فاجعه شنگال و جنايات اين گروه وحشت و ترور، با خونسردی نگاه کرده و کاری نکردند. اين دستگاه جنايت و وحشت ساخته دست دولت‌های غربی و نتيجه باتلاقی است که این‌ها در عراق و يا سوريه ساخته‌اند.
ما شرکت‌کنندگان در این تظاهرات، جنایات داعش علیه مردم عراق و سوریه را شدیداً محکوم می‌کنیم. داعش مرتکب جنایت علیه بشریت شده و باید توسط نهادهای بین‌المللی محکوم شود.
ما دولت‌های حامی داعش و مشخصاً دولت آمریکا که نقش مستقیمی در ایجاد آن داشت و دولت‌های ترکیه و عربستان را که از حامیان این جانیان هستند شدیداً محکوم می‌کنیم.
ما، کلیه دولت‌ها و جریانات تروریست اسلامی را در ایران و عربستان و افغانستان، در نیجریه و عراق و در هر جای دیگری شدیداً محکوم می‌کنیم.
جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در جهنمی که در عراق و سوریه بپا شده داشته است. جمهوری اسلامی را به خاطر جنایات بی‌شمار علیه مردم ایران و به خاطر حمایت از دولت‌های اسد و مالکی شدیداً محکوم می‌کنیم.
از همه مردم جهان می‌خواهیم که به دولت‌های غربی فشار آورند که دست از سازش با دولت‌های اسلامی و جریانات اسلامی بردارند.
از همه مردم جهان می‌خواهیم فعالانه از مبارزات و خواست‌های عادلانه زنان و مردم در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا حمایت کنند.
کميته بین‌المللی عليه اعدام از همگان دعوت می‌کند در میتینگ‌های عليه داعش در همه‌جا فعالانه حضور به هم رسانند.
امروز جمعه در شهر کلن در آلمان ميتينگ ديگری از سوی ايرانيان کلن و حومه فراخوان داده‌شده است که از همگان دعوت می‌کنیم در اين ميتينگ حضور به هم رسانند.

 کميته بین‌المللی عليه اعدام
۱۵ اوت ۲۰۱۴

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر