۱۳۹۳ تیر ۱۷, سه‌شنبه

برگزاری دادگاه شکایت شاهین دادخواه از دو مقام سابق وزارت اطلاعات
جلسه رسیدگی به شکایت شاهین دادخواه از دو مقام سابق وزارت اطلاعات ، با حضور وکیل مدافع این زندانی سیاسی، صبح امروز سه شنبه ۱۷ تیرماه ۹۳ در دادگاه کیفری شعبه ۲ دادسرای نظام برگزار شد.
در جلسه صبح امروز که با حضور وکلای مدافع هر دو طرف برگزار شد، از طرف دکتر دادخواه وکیل مدافع وی اسناد و مدارک خود را از تخلفات عدیده دو مقام سابق وزارت اطلاعات در دولت احمدی نژاد به دادگاه ارایه کرد.
گفتنی است این دیپلمات زندانی بند ۳۵۰ اوین، از رضوی ( معاونت ضد جاسوسی ) و تدین ( معاونت حقوقی ) به جهت پرونده سازی علیه وی و سایر اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای در دولت اصلاحات شکایت کرده است.
شاهين دادخواه، مشاور سابق حسن روحانى که در مجموع به هفت سال حبس تعزيرى و ۵ سال حبس تعليقى محکوم شده است، در شکايت خود از اين دو مقام به تخلفات عديده آن‌ها در جريان دادرسى، بازجويى و محاکمه اشاره کرده و يادآور شده است که به خاطر ماموريت‌هاى محوله از شوراى عالى امنيت ملى وقت و تاييد اين ماموريت‌ها توسط وزارت اطلاعات، در دادگاهی غیر عادلانه به اجتماع و تبانی علیه نظام محکوم و در حال سپری کردن مدت محکومیت خود می باشد.
به گفته یکی از نزدیکان وی، پس از شکایت شاهین دادخواه از دو مقام سابق وزارت اطلاعات در دولت احمدی نژاد، به جهت پرونده سازی های کذب و خلاف واقع و پس از ارایه اسناد و مدارک از این تخلفات در حرکتی تلافی جویانه توسط اطلاعات سپاه پاسدران به سلول انفرادی دو الف اوین منتقل و با بازجویی های طاقت فرسا همراه با شکنجه یک ماهه، تلاش نمودند تا با پرونده سازی جدید علیه ایشان مانع پیگیری های بعدی وی شوند، به نحوی که گفته می شود ماموران سپاه بیان کرده اند این دیبپلمات ارشد را مادام العمر در حبس و زندان نگه خواهند داشت.
تدين که گفته می‌شود از دوستان نزديک سعيد مرتضوى، دادستان سابق تهران بوده، نقش اصلى را در تهيه پرونده قضايى براى سه همکار سابق روحانى داشته است. وی معتقد است که رضوى براى بى‌اعتبار کردن حسن روحانى و زدن اتهام جاسوسى به وى و مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام، همکارى نزديکى با وى ( مرتضوی ) داشته است.
رضوى در ايام انتخابات ١٣٨٨، معاون امنيت داخلى بود که به خاطر دستگيری‌هاى گسترده فعالان و حاميان جنبش سبز ارتقا درجه يافت و بدون هيچ‌گونه تجربه و تخصصى در زمينه کار خارجى به معاونت ضد جاسوسى رفت. گفته می‌شود وی به پرونده سازى جاسوسى براى برخى مقامات از جمله حسن روحانى روى آورد.
در طی یک سال گذشته شاهین دادخواه ، چهار بار به سلول انفرادی منتقل و سه انتقال آخر توسط اطلاعات سپاه با فاصله های زمانی کوتاه و نزدیک بهم صورت گرفت. 
شاهین دادخواه متولد ۱۳۵۰ کار‌شناس سیاسی امنیتی کشورهای خاورمیانه است که لیسانس خود را از دانشگاه ناپل ایتالیا، فوق لیسانس از دانشگاه بیکنت ترکیه آنکارا و نهایتا دکترای خود را در رشته روابط بین الملل از دانشگاه مادرید اسپانیا دریافت کرده است.
وی که در سمت مشاور در شورای عالی امنیت ملی و جزو اعضا مذاکره کننده هسته‌ای تیم حسن روحانی مشغول به کار بوده است، سابقه شرکت در مذاکرات ایران - آمریکا در افغانستان، شرکت در مذاکرات سه جانبه ایران – عراق - آمریکا در سال ۸۶ به سرپرستی کاظم قمی سفیر ایران در عراق و همکاری با مرکز مطالعات استراتژیک را در کارنامه خود دارد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر