۱۳۹۳ تیر ۲۲, یکشنبه

محکومیت یکی از دراویش روحانی به خلع لباس روحانیت

محمد نوری، از دراویش گنابادی که چندی پیش در دادگاه ویژه روحانیت ساری به دلیل گرایش به این طریقت محاکمه شده بود، به خلع دایم لباس روحانیت محکوم شد.
به گزارش پایگاه خبری مجذوبان نور، آقای محمد نوری، از دراویش گنابادی ساکن ساری، که چندی پیش تحت عناوین اتهامی "ورود به فرقه دراویش با لباس روحانیت" و "شرکت در مجالس درویشی در تهران و شهرستان‌ها" در دادگاه ویژه روحانیت ساری محاکمه شد بود، به خلع دایم لباس روحانیت و قطع کامل مزایای حوزوی محکوم شد.

در رای محکومیت این درویش روحانی که توسط میرعماد، قاضی دادگاه ویژه روحانیت مازندران صادر شده چنین آمده است: "به جرم حتک حیثیت و اعمال خلاف شرع روحانیت و به واسطه جذب به طریقت دراویش گنابادی و شرکت در جلسات تهران و شهرستان‌ها، طبق بند ب ماده ۱۳، رعایت ماده ۱۸ و ۴۳ و ۱ آیین نامه دادسرای دادسرای دادگاه‌های ویژه روحانیت رای به محکومیت دایم به خلع لباس روحانیت و قطع مزایای حوزوی داده، لیکن مواد ۴۶، ۴۸، ۴۹، ۵۰، ۵۲، ۵۴ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ قرار تعویق اجرای مجازات مذکور به مدت ۵ سال را صادر می‌نماید".
این درویش روحانی که از ۱۳ مجتهد و مرجع تقلید در امور حسبیه و وجوهات شرعیه و از ۴ مرجع تقلید در امور روایت اجازه دارد، در اعتراض به حکم صادر شده گفت: "اولا در مورد این حکم باید بگویم که مزایای حوزوی بنده از سال‌ها پیش قطع شده، در ثانی ما هم برای حفظ این مملکت جنگیدیم، من برادر دو شهید هستم، توی همین حوزه‌ها درس خوندم و مغایرتی با درویشی ندیدم، اما وقتی قاضی پرونده هنگام ابلاغ حکم با حالت نصیحت به من می‌گوید: "اگر یک روحانی در جلسات یهودی و مسیحی شرکت کند، آیا به حیثیت روحانیت خدشه وارد نکرده؟" دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی‌ماند.
وی پیش‌تر از احضارهای پیاپی خود به نهادهای مختلف امنیتی خبر داده و اعلام کرده بود در این بازجویی‌ها تهدید به خلع لباس شده است. وی گفته بود: در یکی از این احضار‌ها، یک مقام مسوول به وی پیشنهاد داده است که در صورت ادعای قطبیت، مورد حمایت حکومت قرار خواهد گرفت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر