۱۳۹۳ خرداد ۳۱, شنبه

رسیدگی فدراسیون جهانی والیبال به ممنوعیت حضور تماشاگران زن در ایران
رییس فدراسیون جهانی والیبال در مورد ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه والیبال ایران، از پیگیری این موضوع در نشست آتی شورای لیگ جهانی والیبال که ماه آینده برگزار خواهد شد خبر داد.
در حالی که فدراسیون جهانی والیبال به حضور زنان در رویدادهای بین‌المللی این رشته تاکید دارد، اما مسوولان فدراسیون والیبال ایران برای دومین بار از حضور بانوان برای تماشای رقابت‌های لیگ جهانی امتناع کردند.

بنابر گزارش ها، ماموران انتظامی روز جمعه با رفتار خشن از حضور عده ای از زنانی که قصد داشتند مسابقه تیم های ایران و ایتالیا را در چارچوب مسابقات لیگ جهانی والیبال در ورزشگاه آزادی تهران ببینند جلوگیری کردند و چند تن هم بازداشت شدند.
جمعه‌شب بازی بین دو تیم ایران و برزیل در ادامه مسابقات هفته چهارم لیگ جهانی ٢٠١٤ در شرایطی برگزار شد که ناظر صربستانی FIVB وقتی جای خالی تماشاگران زن ایرانی را در سالن دید بلافاصله به این موضوع اعتراض کرد و در گزارشی که برای فدراسیون جهانی ارسال کرد به ایران پوئن منفی داد.
در همین رابطه در آستانه دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و ایتالیا در تهران، اعضای تیم ملی والیبال ایتالیا و رییس کمیته ملی المپیک این کشور نیز حمایت خود را از حضور زنان ایرانی در استادیوم‌های ورزشی اعلام کردند.
طبق مقررات رسمی فدراسیون جهانی والیبال کشورهای میزبان مسابقات رسمی، موظف به رعایت برابری جنسیتی و فراهم آوردن شرایط حضور زنان و مردان در استادیوم های ورزشی هستند و در صورت تخلف کشورها، ناظر بازی این اختیار را دارد تا مانع برگزاری مسابقات شود. 
فشارها و انتقادهایی از طرف فدراسیون جهانی و رسانه‌ها برای مجازکردن حضور زنان به عنوان تماشاچی در سالن وارد می‌شود، اما تاکنون واکنش مثبتی از سوی دستگاه‌های مسوول دیده نشده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر