۱۳۹۳ خرداد ۳۱, شنبه

ریحانه طباطبایی بازداشت شد

ریحانه طباطبایی، روزنامه‌نگار ایرانی و از هواداران جبهه مشارکت، امروز شنبه ٣١ خرداد، به دادسرای اوين احضار و برای اجرای حکم پرونده قبلی خود بازداشت شده است.
ریحانه طباطبایی امروز برای تفهیم اتهام پرونده‌ای تازه به دادسرای اوین رفته بود که پس از آن برای اجرای محکومیت ۶ ماهه خود از پرونده‌ قبلی زندانی شد.


به گزارش وب سایت کلمه، "عضویت در ستاد ملی جوانان در انتخابات سال ۹۲، شرکت در همایش جوانان اصلاح طلب در شهرکرد و توهین به سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف در فیسبوک" اتهامات تازه ریحانه طباطبایی هستند.
ریحانه طباطبايی آذرماه سال ۱۳۸۹ بازداشت و به مدت ۳۶ روز در انفرادی بند ۲ الف سپاه تحت بازجويی قرار داشت. وی سپس از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به رياست قاضی مقيسه، به اتهام به ۶ ماه حبس تعزيری محکوم شده بود.
همچنین مهدی خزعلی، فعال سیاسی منتقد حکومت ایران و عبدالحسین هراتی، از مقام‌های سابق دانشگاه آزاد اسلامی نیز دیروز بازداشت شده‌اند. مهدی خزعلی از زمان اعتراضات به نتيجه انتخابات رياست جمهوری ايران از سال ۱۳۸۸ تاکنون چندبار بازداشت شده است.
هفته گذشته سازمان گزارشگران بدون مرز با اعلام از وضعیت روزنامه‌نگاران ایرانی گفت علیرغم گذشتن حدود یک سال از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، وعده‌های او عملی نشده و هنوز پیشرفتی قابل ملاحظه‌ در عرصه آزادی اطلاع رسانی رخ نداده است.
به گزارش سازمان گزارشگران بدون مرز، هم‌اکنون ۵۸ روزنامه‌نگار و شهروند وب‌نگار در زندان‌های ايران به‌سرمی‌برند که ۲۵ تن از آنان در فاصله يک سال گذشته بازداشت و زندانی شده‌اند. در عين حال که ۱۴ رسانه نيز از زمان پيروزی آقای روحانی در انتخابات سال گذشته به شکل موقت يا دایم توقيف شده‌اند. 
ایران یکی از سرکوبگرترین کشورهای جهان در عرصه آزادی اطلاع‌رسانی است به طوری که در رده بندی جهانی آزادی مطبوعات سال جاری میلادی، در بین ۱۸۰ کشور در رده ۱۷۳ قرار داشته است."

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر