۱۳۹۳ خرداد ۲۸, چهارشنبه

تلفن هوشمند هویت یک شکنجه گر امنیتی در اهواز را فاش ساخت‎

نشریه امریکایی "هافتینگتون پست" روز سه شنبه ۱۷ ژوئن ۲۰۱۴ خبری مبنی بر برداشتن نقاب از چهره یک جاسوس توسط جاسوسی دیگر منتشر و هویت یک شکنجه گر اطلاعات سپاه در اهواز را فاش ساخت.
در این گزارش آمده است: "نرم افزار تلفن همراه با گرفتن عکس از یک عضو اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بعد از دستگیری و شکنجه یک فعال سیاسی اهوازی در شهر اهواز، نقاب از چهره آن جاسوس شکنجه گر برداشته و هویت او را برای مردم فاش کرد.
آن تلفن همراه با استفاده از یک نرم افزار ضد سرقت، عکس از شخصی می گیرد که فعال دستگیر شده ادعا می کند این فرد، او و دیگر زندانیان را به شدت شکنجه کرده است. این نرم افزار هنگامی فعال می شود که اگر کسی صاحب آن تلفن همراه نباشد و سعی کند که وارد سیستم آن شود. در چنین حالت هایی تلفن همراه به صورت خودکار اقدام به عکسبرداری می کند. همزمان با عکس برداری مکان تلفن همراه مشخص از طریق GPS مشخص و یک ایمیل برای صاحب اصلی آن ارسال می شود.
سپاه پاسداران که ادعاهای عجیب و غریب دارد و هم زمان به دلیل پشتیبانی از دولت های دست نشانده تهران مانند سوریه و عراق به بی رحمی معروف است، اکنون در شکستن رمز تلفن و استخراج اطلاعات آن ناموفق و عاجز نشان می دهد.
این بازجو متهم به ضرب و شتم شدید زندانیان در بازداشتگاه، توهین به شرف و حیثیت زندانیان که قربانیان حاضر به شرح جزییات نشدند. قربانی شکنجه شده اهوازی که نخواست نامش فاش شود به "دانیال برت" نویسنده این گزارش گفت: از دیدن عکس چهره شخصی که من را شکنجه می کرد شگفت زده شدم. من می خواهم تمام دنیا چهره او را ببیند. ما با بی عدالتی مواجه شدیم و می خواهیم چهره نیروهای مخفی آشکار شود. ما می خواهیم آنها در مقابل جهان احساس حقارت کنند و به جنایات خود علیه بشریت پاسخ دهند.
فعالان اهوازی با تبعیض نژادی و آزار و آذیت در جمهوری اسلامی روبرو هستند و بطور معمول دستگیر و بسیاری از اعضای موسسه های فرهنگی در ماه های اخیر به اتهام "جنگ با خدا" اعدام شدند.
گزارش اخیر دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر ( OHCHR) اظهار داشت: "اعدام ها، از جمله اعدام زندانیان سیاسی و افراد متعلق به گروه های اتنیکی از جمله مردم عرب، بلوچ و کرد در نیمه دوم سال ٢٠١٣ به شکل قابل توجهی افزایش یافت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر