۱۳۹۳ خرداد ۳۱, شنبه

وخامت وضعیت جسمانی جابر صخراوی
بنا به گزارش فعالان حقوق بشر از اهواز، جابر صخراوی جوان ٣٠ ساله، فارغ التحصیل رشته کامپیوتر از اهالی کوی علوی شهر اهواز که در تاریخ ٢۶ مارس ٢٠١۴ به دلیل گرایش به مذهب اهل سنت و فعالیت های مذهبی بازداشت شده بود، روز ١٧ ژوئن سال جاری از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان کارون اهواز انتقال داده شد.
فعالان حقوق بشر درباره شکنجه شدید این فعال اهوازی افزوده اند که جابر صخراوی در اثر شکنجه شدید پاهایش فلج شده و بینایی اش به شدت کاهش یافته به طوری که فاصله یک متری خود را نمی تواند ببیند. جابر صخراوی از تومور مغزی رنج می برد و نیازمند درمان فوری در بیمارستان است. همچنین وی سه سال پیش سکته قلبی خفیف داشته است.
پسر عموی جابر، شکراله صخراوی که پیشتر در روز ۱۰ آوریل سال جاری میلادی بازداشت شده بود، روزهفتم ماه ژوئن جاری از بازداشتگاه اطلاعات به زندان کارون انتقال داده شده است. وضعیت روحی و روانی شکراله صخراوی در اثر شکنجه در بازداشتگاه اطلاعات، وخیم گزارش شده است.
شکراله صخراوی معروف به شاکر متولد سال ١٩٧١ میلادی، جوان اهل سنت شهر اهواز، متاهل و دارای دو فرزند است که به دلیل فعالیت های مذهبی اش روز دهم آوریل ٢٠١۴ توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شده و حدود دو ماه در بازداشتگاه اطلاعات بسر برده است.
خانواده صخراوی از سازمانهای مدافع حقوق بشر درخواست کمک و یاری جهت اعزام و بستری شدن جابر صخراوی در بیمارستان شده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر