۱۳۹۳ اردیبهشت ۹, سه‌شنبه

وضعیت بد جسمانی وحید حکانی و ادامه اعتصاب غذای این نوکیش مسیحی
اعتصاب غذای نوکیش مسیحی "وحید حکانی" یکی از زندانیان عقیدتی زندان عادل آباد شیراز وارد سی و پنجمین روز خود شد. وی بدلیل اعتراض به احکام صادره از سوی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی برای خود و دیگر دوستان هم بند مسیحی‌اش دست به اعتصاب غذا زده است.
این در حالی ست که "وحید حکانی" از نظر جسمانی وضعیت مناسبی ندارد و به دلیل طولانی شدن اعتصاب غذا و سابقه بیماری‌های گوارشی در شرایط بدی قرار دارد و به گفته پزشک معالجش بیماری او مشکوک به سرطان معده است.


این زندانی مسیحی با شروع اعتصاب غذا جهت تنبیه از سوی مسوولان زندان به سلول انفرادی منتقل شده بود. اما پس از بازگرداندن مجدد وی به سلول، همچنان در اعتصاب غذا بسر می‌برد و از دسترسی به تلفن و تماس و ملاقات با خانواده خود محروم است.
وی از سوی دادگاه به اتهام تشکيل گروه و جلسات تبليغی با هدف ترويج و تبليغ آيين مسيحيت به استناد مواد ۴۹۸، ۴۹۹ و ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی، به تحمل ۳ سال و ۸ ماه زندان محکوم شده است.
وحيد حکانی به همراه همايون شکوهی، مجتبی سيدعلاالدين حسينی و محمدرضا پرتويی و تنی چند از مسيحيان نوکيش ساکن شيراز در ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۰ برابر با ۸ فوريه ۲۰۱۲ در يک کليسای خانگی توسط ماموران امنيتی بازداشت شدند و هم اکنون در بند عبرت زندان عادل آباد شیراز دوران محکومیت‌شان را می گذرانند.
در سالیان اخیر به طور مشخص فشار بر زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان‌های جمهوری اسلامی تا جایی است که اعتصاب غذا آخرین راه حل آنها برای نشان دادن اعتراضاتشان است.
پیش از این نیز گزارش‌های مختلفی از شرايط نامناسب زندانيان سیاسی و عقيدتی و محرومیت از حداقل امکانات بهداشتی و پزشکی در زندان‌های جمهوری اسلامی منتشر شده است.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر